emptyImage

Po drugie, nazwa wiąże się z naszymi początkami, kiedy to naszą niedzielną Eucharystię nazwaliśmy „Akademicka Plus”, bo kierowana była (i jest!) nie tylko do studentów. Co więcej, do 2013 roku wiek studencki nie był kryterium tego, czy można należeć do DA czy nie. Obecnie osoby po studiach zapraszamy jednak do DPA Puls, gdzie przeplatają się ze sobą formacja na miarę dojrzałego chrześcijanina i zabawa wprost dla Dziecka Bożego!

emptyImage

Historia Duszpasterstwa Akademickiego PLUS zaczęła się dokładnie 10 X 2010 roku, kiedy to grupa studentów i absolwentów, zebrana przez ojca Leonarda, uczestniczyła w pierwszej Mszy Świętej akademickiej o godz. 20:30 w kościele franciszkanów w Poznaniu.

emptyImage

Dlaczego „Plus”?

Powodów jest kilka, a każdy z członków dorzucić by mógł swoją interpretację.

Po pierwsze, połączył nas Chrystus i to On jest w centrum naszej wspólnoty. ON PLUS MY.

emptyImage

Kolejny powód – jesteśmy grupą ludzi, którzy chcą szukać w życiu plusów, patrzeć na świat optymistycznie i zarażać franciszkańską radością wszystkich, których spotykamy na swojej drodze. Zresztą z Jezusem są tylko same plusy 🙂

emptyImage

Zaczęło się od Eucharystii, ale na niej nie skończyło. O tym, co się u nas dzieje, jak działamy, można poczytać na innych podstronach.

Na Akademicką Mszę Świętą zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 20:30. A na nasze spotkania w każdy wtorek o godz. 19:00 do salki DA+ w klasztorze franciszkanów przy ul. Garbary 22 🙂

W każdy pierwszy piątek miesiąca, razem z DPA Puls zbieramy się o 19:30 na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu.