Rusz się ze skrzyżowania! – spotkanie o rozeznawaniu duchowym

Ostatnie spotkanie DA PLUS upłynęło pod znakiem rozeznawania drogi życia – ten ważny temat podczas konferencji zgłębiły z nami s. Ewa Bartosiewicz i s. Alicja Banach ze Zgromadzenia Sacre Coeur oraz brat Fabian Witkowski OFM, który podzielił się swoim świadectwem.

Poruszając kwestię rozeznawania powołania trzeba zacząć od tego, że Bóg w pierwszej kolejności powołuje każdego z nas do życia i świętości. Dopiero później na konkretną drogę, która ma jak najlepiej służyć nam we wzrastaniu i dawaniu siebie innym. Podjęcie pierwszej życiowej decyzji wymaga dużej odwagi, ale pamiętajmy, że zwykle podlega ona jeszcze weryfikacji – np. w okresie narzeczeństwa czy początkowej formacji zakonnej. Odwagi możemy uczyć się od Abrahama, który na Boże wezwanie „wyjdź z domu twego ojca” – zaryzykował, by ruszyć w nieznane. Wzór ufności natomiast stanowi Maryja, która nie boi się zadawać pytań i okazywać swojego lęku z jednoczesnym przekonaniem, że Bóg doskonale wie co robi.
Wolę Boga odkrywamy przede wszystkim w naszych najgłębszych pragnieniach (nie mylić z zachciankami 😉 ) – które odkrywamy poprzez wyostrzanie słuchu serca. Zgłębianie Słowa Bożego i modlitwa nad poruszeniami przychodzącymi do nas w wydarzeniach codziennego życia. W dokonaniu dobrego wyboru nieocenioną pomocą jest zgoda na ograniczenia, poznawanie siebie, wewnętrzna wolność, a przede wszystkim czysta intencja.
Bardzo dziękujemy naszym gościom za ogromną otwartość i podzielenie się doświadczeniem swojego życia!