Spotkanie podsumowujące z o.Leonardem

Ani się obejrzeliśmy, jak minął kolejny wspólnotowy rok! W ubiegły wtorek o. Leonard wygłosił konferencję, kończącą cykl o wyznaniu wiary.
Pochyliliśmy się nad słowami „Ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.” Istnieją trzy rzeczy ostateczne: śmierć, sąd Boży oraz piekło lub niebo. Jak już dowiedzieliśmy się w październiku podczas wstępu do cyklu, śmierć od zawsze była w życiu człowieka czymś jak najbardziej naturalnym. Dopiero grzech uczynił z niej wydarzenie przykre i bolesne. Od momentu śmierci dusza jest oddzielona od ciała i to w niej zawiera się cała nasza tożsamość – pamięć, uczucia, wiedza. Ciało odzyskamy dopiero przy sądzie ostatecznym. Będzie to ciało przemienione, jak twierdzą i domyślają się teolodzy, w optymalnej fazie swojego rozwoju. Wobec tak rozległych rozważań nad rzeczami ostatecznymi pamiętajmy, że wszystko co dzieje się w doczesności, powinniśmy traktować nie jako cel, ale środek do wieczności.
W drugiej części spotkania przyszedł czas na obejrzenie zdjęć z mijającego roku oraz na podziękowania dla osób zaangażowanych w funkcjonowanie naszego DA. Poznaliśmy także nowy skład zarządu i odpowiedzialnych.
Przed nami wspólne wakacyjne wyjazdy, a na następne wtorkowe spotkanie zapraszamy w październiku!